Rennie antacidum

Rennie antacidum

Rennie antacidum

Rennie opiera się na prostej i sprawdzonej formule, a nie na złożonych chemicznych substancjach - prostota jest kluczem jego działania. Rennie zawiera dwie substancje występujące w przyrodzie, węglan wapnia i węglan magnezu, które działają miejscowo w żołądku, zamieniając nadmiar kwasu w wodę i sole mineralne. Węglan wapnia ma szybkie i silne działanie zobojętniające, podczas gdy węglan magnezu dodatkowo nasila to działanie. W takiej kombinacji oba składniki szybko neutralizują nadmiar kwasu zapewniając łagodną dla żołądka ulgę.

Dawkowanie Rennie Antacidum

  • Jednorazowo 1 do 2 tabletek, godzinę po posiłku i przed snem;
  • Nie należy przyjmować więcej niż 11 tabletek na dobę
  • Leku Rennie Antacidum nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia;
  • Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu 7 dni lub ustępują tylko częściowo, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ zalecane są badania w celu wykluczenia poważniejszej choroby.

 

Rennie Antacidum może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Należy wtedy ściśle przestrzegać zalecanych dawek i stosować lek zgodnie ze wskazaniami. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Skład Rennie Antacidum

1 tabletka do ssania zawiera 680 mg wapnia węglanu (272 mg wapnia) i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze.