Leczenie niestrawności

Rennie to szybko działający środek na zgagę i niestrawność. Kiedy dopada cię niestrawność, Rennie działa szybko, aby złagodzić nieprzyjemne objawy tej dolegliwości.

Czasami nie da się uniknąć niestrawności, jednak węglan wapnia i węglan magnezu zawarte w Rennie, posiadające właściwości zobojętniające kwas solny w żołądku, działają szybko, neutralizując nadmiar kwasu i zamieniając go w wodę oraz sole mineralne, co sprawia, że twój żołądek może znowu poczuć się dobrze. Rennie działa bezpośrednio na źródło problemu, czyli kwas znajdujący się w żołądku - jest to działanie miejscowe.

Rennie może być przyjmowany w ciągu dnia oraz w nocy, przynosząc szybką ulgę w przypadku zgagi czy niestrawności. Dowiedz się więcej na temat pełnej oferty produktów Rennie.

CO ROBIĆ, ABY UNIKNĄĆ
NIESTRAWNOŚCI?

Kobieta wyciskająca leki na niestrawność – tabletki Rennie – z opakowania.

Nie spiesz się - przeżuwaj dokładnie, gdyż nierozdrobnione kawałki pokarmu są dużo trudniejsze do strawienia przez żołądek. Staraj się spożywać pokarmy w pozycji siedzącej.

Może i łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale warto poświęcić nieco czasu na naukę ćwiczeń oddechowych i sposobów relaksowania umysłu, co może przynieść ulgę.

Tłusta lub przetworzona żywność jest trudniejsza do strawienia. Ograniczenie spożycia tłustych, smażonych potraw przyczyni się do odciążenia żołądka. Staraj się spożywać więcej chudego mięsa i ryb, zrezygnować z pełnotłustego mleka i raczej grillować niż smażyć potrawy. Niektóre zioła to dobra alternatywa dla ostrych przypraw. Kwaśne napoje, takie jak kawa, mogą także przyczyniać się do nasilania objawów niestrawności.

Duże posiłki prowadzą do rozciągania żołądka i zwiększają ciśnienie ku górze, gdzie przełyk łączy się z żołądkiem, co może prowadzić do niestrawności. Przykładowo, zamiast trzech większych, staraj się spożywać sześć mniejszych posiłków w ciągu dnia. Pozwoli to na uniknięcie zbytniego wypełniania żołądka i zarzucania treści żołądkowej do przełyku.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat niestrawności? Dowiedz się więcej na temat objawów i przyczyn niestrawności.

Opracowano na podstawie:

  1. Indigestion: National Digestive Diseases Information Clearinghouse. U.S. Department of Health and Human Services. 2012.

  2. Feinle-Bisset C, Azpiroz F. Dietary and lifestyle factors in functional dyspepsia. Nat Rev Gastroenterol Hepatol. 2013;10(3):150-157. doi:10.1038/nrgastro.2012.246

Przyczyny i objawy
niestrawności >

Zobacz
Wszyskie produkty Rennie

Rennie Antacidum smak miętowy 24 tabletki do ssania na zgagę i nadkwaśność.

RENNIE ANTACIDUM

Rennie opiera się na prostej i sprawdzonej formule, a nie na złożonych chemicznych substancjach - prosty skład jest kluczem jego działania.


Dowiedz się więcej

KUP ON-LINE

Rennie Fruit smak owocowy 24 tabletki do ssania na zgagę i nadkwaśność.

RENNIE FRUIT

Rennie zawiera dwie substancje występujące w przyrodzie, węglan wapnia i węglan magnezu, które działają miejscowo w żołądku, zamieniając nadmiar kwasu w wodę i sole mineralne.

Dowiedz się więcej

KUP ON-LINE

Opracowano na podstawie:

  1. Feinle-Bisset C, Azpiroz F. Dietary and lifestyle factors in functional dyspepsia. Nat Rev Gastroenterol Hepatol. 2013;10(3):150-157. doi:10.1038/nrgastro.2012.246

  2. Marrero JM, Goggin PM, de Caestecker JS, Pearce JM, Maxwell JD. Determinants of pregnancy heartburn. British Journal of Obstetrics and Gynaecology. 1992 Sep;99(9):731-734. DOI: 10.1111/j.1471-0528.1992.tb13873.x.

  3. https://podyplomie.pl/medycyna/30873,zgaga-pierwsze-kroki-w-edukacji-chorego-diagnostyce-i-leczeniu

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. 

RENNIE® ANTACIDUM I RENNIE® FRUIT

Rennie® Antacidum - 1 tabletka do ssania zawiera 680 mg wapnia węglanu (272 mg wapnia) i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze.

Rennie® Fruit - 1 tabletka do ssania zawiera 680 mg wapnia węglanu (272 mg wapnia) i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze.

Wskazania: do objawowego leczenia dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek, hiperkalcemia i/lub stany powodujące hiperkalcemię, kamica nerkowa z kamieniami zawierającymi osady wapniowe, hipofosfatemia. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V1/05/03/2020/MK